Novi dom obnovio društveni život Jablanovca

Dan mjesta proslavili su na spomendan sv. Ivana Krstitelja i Jablanovčani.

Na svečanoj sjednici Vijeća Mjesnog odbora Jablanovec, predsjednik Miroslav Ciglenečki osvrnuo se na provedene aktivnosti i projekte u posljednjih godinu dana, pri čemu je kao najznačajnijim istaknuo otvorenje novog Društvenog doma.

Prostor koji je ponovno postao mjesto okupljanja svih generacija, obnovio je društveni život u Jablanovcu, a kroz brojne aktivnosti udruga, edukativne, kulturne i zabavne sadržaje, mještani su se jače povezali i osnažili svoje zajedništvo.

Ciglenečki je istaknuo važnost i ulogu Vijeća Mjesnog odbora: „Kao mještanima najbliži oblik samouprave, Vijeće predstavlja poveznicu između njih i Gradske uprave. Naša je zadaća prepoznati potrebe građana, predlagati rješenja, poticati razvojne projekte te aktivno sudjelovati u unaprjeđenju kvalitete života. Potreba za više i bolje uvijek postoji, ali smatram suradnju mještana, Mjesnog odbora i Grada Zaprešića uspješnom. Na tome iskreno zahvaljujem svojim kolegicama i kolegama vijećnicima, gradonačelniku i gradskim službama, kao i svim mještanima koji svojim prijedlozima i angažmanom pridonose razvoju Jablanovca.“

Blagdan svog nebeskog zaštitnika mještani su obilježili svečanim euharistijskim slavljem u kapeli svetog Ivana Krstitelja, a druženje uz okrjepu nastavljeno je u Društvenom domu gdje ih je bezvremenskim hitovima raspjevao i rasplesao Džo Maračić Maki.

Podijeli s prijateljima!
Skip to content