Proslavljeno Ivanje i Dan Gradske četvrti Centar

Uz svetkovinu Rođenja sv. Ivana Krstitelja obilježen je i Dan Gradske četvrti Centar, a tom je prilikom održana svečana sjednica Vijeća GČ Centar.

Predsjednik Josip Benković istaknuo je kako se u posljednjih godinu dana na području četvrti ulagalo u komunalnu infrastrukturu, uređenje javnih površina, dječjih igrališta i zelenih zona, poboljšanje prometne sigurnosti te stvaranje kvalitetnijih uvjeta za svakodnevni život građana.

„Proteklo razdoblje ponajviše je obilježila obnova i povratak života na Trg žrtava fašizma. Svoja vrata otvorilo je u cijelosti obnovljeno Pučko otvoreno učilište, otvorena je obnovljena zgrada javne namjene u kojoj je ponovno s radom započeo Općinski sud i u koju će uskoro preseliti i Gradska uprava Grada Zaprešića, a rekonstruiran je i sam trg ispred zgrade koji je ponovno postao mjesto susreta i druženja građana. Život grada čine njegovi ljudi, pa posebno veseli njihov povratak u centar nakon završetka konstrukcijske i energetske obnove stambenih zgrada. Grad Zaprešić, iako nije bio nositelj obnove zgrada u privatnom vlasništvu, od početka je bio aktivni sudionik kroz pomoć u zbrinjavanju građana i potporu pri ubrzavanju procedure obnove“, podsjetio je Benković, a iskoristio je ovu prigodu i da posebnu zahvalnost za predan rad, trud i zalaganje uputi svom prethodniku, dugogodišnjem predsjedniku Vijeća Gradske četvrti Centar Damiru Horvatu.

Brojni Zapreščani okupili su se na svečanom euharistijskom slavlju u crkvi sv. Ivana Krstitelja, a zatim i procesiji s kipom omiljenog sveca čijem se zagovoru mnogi utječu. Na Trgu Ivana Pavla II. tradicionalno je zapaljen Ivanjski krijes nakon čega se druženje građana nastavilo u dobrom raspoloženju uz okrjepu i nastup grupe Latino, a u organizaciji su i ovog puta sudjelovali članovi zaprešićke HVIDR-e.

Podijeli s prijateljima!
Skip to content