Jačanje zajedništva kroz sport
U Zaprešiću su održane 23. športske igre dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Zagrebačke županije, a oko 250 natjecatelja nadmetalo se u belotu, šahu, visećoj kuglani, sportskom ribolovu, kuglanju, pikadu, stolnom tenisu, streljaštvu i boćanju.
Cilj igara je kroz sport, druženje i prijateljsko nadmetanje jačati zajedništvo među hrvatskim braniteljima, promicati aktivan život te njegovati uspomenu na vrijednosti i žrtvu Domovinskog rata, a zadovoljstvo rezultatima i uspješnom organizacijom ovog sportskog događaja izrazio je predsjednik zaprešićkog ogranka udruge Mladen Tucibat.
„Organizacija igara je bila prilično zahtjevna jer smo mislili na svaki detalj, ali prema reakcijama naših gostiju, pokazali smo se kao izvrsni domaćini, a kako se natjecanje odvijalo na više lokacija, svi su imali priliku i upoznati ljepote našeg grada. Vrijedi spomenuti da smo se istaknuli i kao izrazito uspješni natjecatelji s obzirom na to da smo od ukupno deset disciplina osvojili čak šest prvih mjesta“, rekao je Tucibat zahvalivši na potpori Gradu Zaprešiću.
Delegacija UDVDR Zagrebačke županije i Grada Zaprešića ovom je prilikom odala počast poginulim hrvatskim braniteljima polaganjem vijenca i paljenjem svijeća kod spomenika u centru grada, a posjetili su i spomen sobu Udruge roditelja poginulih branitelja.





